Specyfikacja
- Metal:
- Srebro 999
- Nominał:
- 20 pensów
- Waga:
- 1/10 uncji (1/10 oz)
- Średnica:
- 16,50 mm
- Kraj pochodzenia:
- Wielka Brytania
- Rocznik:
- 2024
- Wysyłka:
- 24 h
- Producent:
- The Royal Mint
Srebrna moneta Britannia 1/10 uncji - wysyłka 24 h!
Opis srebrnej monety Britannia 1/10 uncji
Britannia to popularna srebrna moneta bulionowa, należąca do grona najbardziej rozpoznawalnych na rynku. To symbol brytyjskiego dziedzictwa numizmatycznego i od 1997 roku jest wybijana nieprzerwanie przez renomowaną mennicę The Royal Mint. Na monetach przedstawiona jest postać Brittanii, symbolizująca ducha i charakter Wysp Brytyjskich. Wizerunek Brittanii był używany na środkach płatniczych już za panowania Karola II, co podkreśla głęboką historyczną i kulturową wartość tej monety.
Wygląd srebrnej monety Britannia 1/10 uncji
Na rewersie monety znajduje się postać Britanni, symbolizująca odważnych mieszkańców Wysp Brytyjskich. Została ona umieszczona na monetach już za panowania Karola II, czyli w XVII wieku. Widzimy tu napis: Britannia 2024, wagę oraz próbę monety.
Na awersie znajduje się wizerunek króla Wielkiej Brytanii - Karola III. Dodatkowo na monetach znajduje się informacja o ich wartości nominalnej - dla monety o wadze 1/10 uncji wynosi ona 20 pensów. Ponadto, na awersie widnieje łaciński skrót oznaczający Z łaski Bożej, królu obrońco wiary.
Rys historyczny
Britannia to symboliczna postać, odwieczny symbol siły i dumy narodu brytyjskiego. Jej wizerunek, często przedstawiany jako kobieta z tarczą i trójzębem, odzwierciedla wartości oraz niezłomność mieszkańców Wysp Brytyjskich. Jej historia sięga starożytności, gdzie pojawiła się na rzymskich monetach jako uosobienie Brytanii. Później, za panowania Karola II w XVII wieku, jej wizerunek odrodził się i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli brytyjskiego dziedzictwa. Dziś Britannia często gości na monetach bulionowych i menniczych, przypominając o bogatej historii i tradycjach narodu. Jej obecność na monetach jest nie tylko wyrazem patriotyzmu, ale także hołdem dla dziedzictwa narodowego.
Producent
Royal Mint, czyli Brytyjska Mennica Królewska, jest nie tylko najstarszym, ale też jednym z największych światowych emitentów. Instytucja mennicy działa już od końca IX wieku, a ciągłość jej struktur trwa do dzisiaj. Aktualnie co siódma moneta na świecie pochodzi z Mennicy Królewskiej, a rocznie wytwarza aż 5 miliardów numizmatów.
Ta szacowna instytucja ma swoją siedzibę w małym walijskim miasteczku Llantrisant. To właśnie tam bite są funty, a także popularne na całym świecie monety kolekcjonerskie i bulionowe. Obecnie Royal Mint produkuje monety i medale dla około 60 państw świata.
Royal Mint znana jest na świecie z wprowadzanych innowacji, wykorzystania najnowocześniejszych technologii i podwyższania standardów produkcji monet.
Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen.
Ponieważ występują częste wahania kursowe metali szlachetnych, wymagamy, aby zamówienie zostało opłacone i zaksięgowane w ciągu 1 dnia roboczego.
Termin wysyłki zamówienia wynosi 1 dzień roboczy w przypadku towarów oznaczonych jako "Wysyłka 24h" lub do maksymalnie 15 dni roboczych w przypadku pozostałych towarów. Termin wysyłki liczony jest od momentu zaksięgowania wpłaty.
Informujemy, że w przypadku zakupienia towarów w wysyłce 24h oraz do 15 dni roboczych w jednym zamówieniu, towary zostaną wysłane w ciągu 15 dni roboczych. Jeśli chcą Państwo otrzymać zamówienie szybciej, prosimy o rozdzielanie zamówień w wysyłce 24h oraz tych w wysyłce standardowej.
Zdjęcia prezentowane na stronie są przykładowe. Produkty mogą różnić się od prezentowanych zdjęć. W przypadku monet, w sprzedaży znajdują się monety z obecnego rocznika lub roczników poprzednich.
Sztabki i monety oferowane przez Mennicę Skarbową są produktami pochodzącymi z renomowanych mennic zrzeszonych w London Bullion Market Association m.in.: Heraeus, Argor Heraeus, Valcambi, Metalor, C.Hafner, Perth Mint, Münze Österreich, PAMP, Umicore, Rand Refinery, UBS, Degussa lub innych emitentów wymienionych w parametrach produktu. Wyjątek mogą stanowić towary wchodzące w skład tzw. złota i srebra niesortowanego. Wybór producenta sztabek dokonywany jest losowo na etapie realizacji zamówienia i uzależniony jest od aktualnych stanów magazynowych Spółki.